
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.65 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 30 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 130 kHz |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 58 mV/µs |
| Operating Supply Current | 36 µA |
| Input Bias Current | 20 fA |
| Nominal Supply Current | 31 µA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 130 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 150 µV |
| Voltage Gain | 120 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 83 dB |
| Packaging | Reel |
| Amplifier Type | Low Power Amplifiers |
| Input Voltage Noise Density | 60 nV/sqrt Hz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 97 dB |
| RoHS | Compliant |
Stock: 193
Distributors
pcbx
Unit Price$3.62319
Ext.Price$3.62319
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.62319 | $3.62319 |
| 10 | $2.77254 | $27.72540 |
| 25 | $2.55966 | $63.99150 |
| 50 | $2.44107 | $122.05350 |
| 100 | $2.32797 | $232.79700 |
